Interviurile Business24.ro
HOT TOPICS

Programul teatrelor din Bucuresti in perioada 6 - 12 ianuarie

Programul teatrelor din Bucuresti in perioada 6 - 12 ianuarie


Programul teatrelor din Bucuresti in perioada 6 - 12 ianuarie:

Teatrul National Bucuresti, Sala Pictura: miercuri, ora 20.00 - "Doua loturi" de I.L. Caragiale; sambata, ora 19.30 - "Micul infern" de Mircea Stefanescu; duminica, ora 20.00 - "Micul infern" de Mircea Stefanescu.

Sala Atelier: joi, ora 19.30 - "Tectonica sentimentelor" de Eric-Emmanuel Schmitt; vineri, ora 20.00 - "Nebun din dragoste" de Sam Shepard; duminica, ora 11.00 - "Cinci femei de tranzitie" de Rodica Popescu Bitanescu.

Sala Studio: vineri, ora 20.00 - "Molto, gran' impressione" de Romulus Vulpescu; sambata, ora 19.30 - "Revizorul" de Nikolai Vasilievici Gogol; duminica, ora 19.30 - "Barfe, zvonuri si minciuni" de Neil Simon.

Sala Mica: sambata, ora 20.00 - "Scara pisicii" de Katalin Thuroczy; duminica, ora 20.00 - "Fata din curcubeu" de Lia Bugnar.

Sala Media: duminica, ora 11.00 - Teatrul National pentru copii.

Teatrul Bulandra, Sala "Toma Caragiu": joi, ora 18.30 - "Ivanov" de A.P. Cehov, regia Andrei Serban.

Sala "Liviu Ciulei": vineri, ora 19.00 - "La grande magia" de Eduardo De Filippo, regia Elie Malka; sambata, ora 20.00 - "Dumnezeu iubeste" de Zlata Demina, regia Ioana Petre; duminica, ora 19.00 - "Voiajul domnului Perrichon" de Eugene Labiche, regia Dinu Cernescu.

Teatrul de Comedie, Sala Radu Beligan: joi, ora 19.00 - "O scrisoare pierduta"; vineri, ora 19.00 - "Poker"; sambata, ora 19.00 "...escu"; duminica, ora 19.00 - "Spiritul de familie".

Sala Noua: duminica, ora 19.00 - "Uratul".

Teatrul de Revista "C. Tanase": vineri, ora 19.00 - "Piei, Drace!"; sambata, ora 19.00 "Revista Revistelor"; duminica, ora 19.00 - "Comedie pe Titanic".

Teatrul Mic: marti, ora 19.00 - "Profesiunea d-nei Warren"; miercuri, ora 19.00 - "Pensiune completa"; joi, ora 19.00 - "Volpone"; vineri, ora 19.00 - "Baietii de aur"; sambata, ora 19.00 - "Sex on the bici"; duminica, ora 19.00 - "Spionul balcanic".

Teatrul Foarte Mic: joi, ora 19.00 - "Interpretul"; vineri, ora 19.00 - "Somnoroasa aventura"; sambata, ora 19.00 - "Super-fericitii"; duminica, ora 19.00 - "Zelda".

Teatrul Odeon, Sala Majestic: miercuri, ora 19.00 - "Titanic Vals"; joi, ora 19.00 - "Titanic Vals"; vineri, ora 19.00 - "Pyramus & Thisbe 4 You"; sambata, ora 19.00 - "Gaitele"; duminica, ora 19.00 - "Un tramvai numit dorinta".

Sala Studio: sambata, ora 19.30 - "Blifat"; duminica, ora 11.00 - "Clasic e Fantastic - Copilaria lui Wagner"; ora 19.30 - "Liniste! Sarut. Actiune!".

Teatrul Masca: vineri, ora 19.00 - "Comedia erorilor"; sambata, ora 19.00 - "Flecarelile femeilor"; duminica, ora 19.00 - "Sluga la doi stapani".

Teatrul Evreiesc de Stat: joi, ora 19.00 - "Yentl" de Leah Napolin si Isaac Bashevis Singer, regia Erwin Simsensohn; vineri, ora 19.00 - "Yentl"; sambata, ora 19.00 - "Mazl-tov ...and justice for all!", regia Andrei Munteanu; duminica, ora 10.00 - "Un rege Lear evreu" de Iacob Gordin, regia Grigore Gonta.

Teatrul In Culise: luni, ora 20.00 - "Trasi la xerox", regia Dan Tudor; marti, ora 20.00 - "Trei piese scurte fara sex"; miercuri, ora 19.30 - "O seara furtunoasa"; joi, ora 19.00 - "Spectatorul condamnat la moarte".

Teatrul "Ion Creanga", Sala Rapsodia: miercuri, ora 17.00 - "Rotocol"; vineri, ora 10.00 - "Renart Vulpoiul"; ora17.00 - "Baloane Colorate"; sambata, ora 11.00 - "Noddy"; duminica, ora 11.00 - "De-as fi Scufita Rosie".

Godot-Cafe Teatru: luni, ora 20.00 - "Noi 4" de Lia Bugnar, regia Dorina Chiriac; marti, ora 20.00 - "Ma mut la mama", de Andreas Petrescu, regia Gelu Colceag; miercuri, ora 20.30 - Liga Improvizatorilor; joi, ora 19.00 - "Zic Zac" de Andrea Gavriliu, joi, ora 22.00 - "7 dintr-o lovitura", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; vineri, ora 19.00 - "Carpathian Garden" de Radu Iacoban; ora 22.00 - "Doua liniute", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar.

Green Hours, Teatrul LUNI: marti, ora 20.00 - "Trust me if U can" dupa Neil LaBute, regia Iris Spiridon; miercuri, ora 20.00 - "L-V. 8-16", un spectacol de Ioana Paun, dupa Rodrigo Garcia; sambata, ora 11.00 -"Apolodor" dupa Gellu Naum; ora 20.00 - "(CU)CUIEINFRUNTE", dupa texte de Eric Bogosian.

Teatrul Excelsior: duminica, ora 11.00 - "Cocoselul neascultator".

Ti-a placut acest articol? Urmareste Business24 si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Business24.
Sursa: Mediafax
Articol citit de 1555 ori