Interviurile Business24.ro
HOT TOPICS

Programul teatrelor din Bucuresti, in perioada 9 - 15 decembrie

Programul teatrelor din Bucuresti, in perioada 9 - 15 decembrie


Programul principalelor institutii de teatru din Bucuresti in perioada 9 - 15 decembrie:

Teatrul National Bucuresti, Sala Pictura: vineri, ora 19:30 - "Micul infern", de Mircea Stefanescu; duminica, ora 20:00 - "Omul care a vazut moartea", de Victor Eftimiu.

Sala Mica: vineri, ora 20:00 - "Inca-i bine!", de Rodica Popescu Bitanescu; sambata, ora 20:00 - "Cinci femei de tranzitie", de Rodica Popescu Bitanescu; duminica ora 20:00 - "Fata din curcubeu", de Lia Bugnar.

Sala Studio: sambata, ora 19:30 - "Barfe, zvonuri si minciuni", de Neil Simon; duminica, ora 19:00 - "Egoistul", de Jean Anouilh.

Sala Atelier: sambata, ora 19:30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt; duminica, ora 19:30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt.

Sala Media: duminica, ora 11:00 - Teatrul National pentru Copii.

Teatrul Nottara, Sala "Horia Lovinescu": luni, ora 19:00 - "Galcevile din Chioggia", de Carlo Goldoni, regia Daniel Nitoi; marti, ora 19:30 - "Pluralul englezesc" de Alan Ayckbourn, regia Toma Enache; vineri, ora 19:00 - "Aproape" de John Cariani, regia Cristi Juncu; sambata, ora 19:00 - "Umor, Amor, Fior de dor... in Bucuresti", de Diana Lupescu; duminica, ora 19:00 - "Mult zgomot pentru nimic", regia Diana Lupescu.

Sala "George Constantin": miercuri, ora 19:30 - "Comedie de moda veche", de Alexei Arbuzov; joi, ora 19:30 - "Metoda", de Jordi Galceran; vineri, ora 19:30 - "De dor si drag, Maria Tanase", regia Diana Lupescu; duminica, ora 19:00 - "Ultimul Don Juan", regia Petre Bokor.

Teatrul Odeon, Sala Studio: joi, ora 18:00 - "Clasic e Fantastic - Copilaria lui Wagner"; vineri, ora 18:00 - "Clasic e Fantastic - Copilaria lui Wagner"; sambata, ora 19:30 - "Blifat"; duminica, ora 19:30 - "Liniste! Sarut. Actiune!".

Sala Majestic: vineri, ora 19:00 - "Un tramvai numit dorinta".

Teatrul Bulandra, Sala "Toma Caragiu": marti, ora 19:00 - "Pescarusul", de A.P. Cehov; vineri, ora ora 19:00 - "Pescarusul", de A.P. Cehov; duminica, ora 19:00 - "Oscar si tanti Roz", de Eric-Emmanuell Schmitt.

Sala "Liviu Ciulei": sambata, ora 19:00 - "La grande magia", de Eduardo De Filippo; duminica, ora 19:00 - "La grande magia", de Eduardo De Filippo.

Teatrul de Comedie, Sala "Radu Beligan": miercuri, ora 19:00 - "Un cuplu ciudat" de Neil Simon, regia Liviu Lucaciu; joi, ora 19:00 - "Zapezile de altadata" de Dumitru Solomon, regia Mircea Cornisteanu; vineri, ora 19:00 - "Avarul indragostit", regia Vlad Massaci; sambata, ora 19:00 - "O scrisoare pierduta" de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija; duminica, ora 19:00 - "Clinica" de Adrian Lustig, regia Aurel Palade.

Sala Noua: vineri, ora 19:00 - "Cum am invatat sa conduc" de Paula Vogel, regia Eugen Gyemant.

Teatrul Metropolis: marti, ora 19:00 - "Lectia de violoncel", de Mona Radu; joi, ora 19:00 - "Tom si Jerry", de Rick Cleveland; vineri, ora 19:00 - "Pisica verde", de Elise Wilk; sambata, ora 19:00 - "Lectia de violoncel", de Mona Radu.

Teatrul Mic: marti, ora 19:00 - "Profesiunea d-nei Warren"; miercuri, ora 19:00 - "Cum iubeste cealalta jumatate?"; joi, ora 19:00 - "Visul unei nopti de vara"; vineri, ora 19:00 - "Volpone"; sambata, ora 19:00 - "Volpone"; duminica, ora 19:00 - "Primavara d-nei Stone la Roma".

Teatrul Foarte Mic: joi, ora 19:00 - "Interzis sub 18 ani"; sambata, ora 19:00 - "Super-fericitii"; duminica, ora 19:00 - "Nascut iarna".

Teatrul Masca: vineri, ora 19:00 - "Flecarelile femeilor"; sambata, ora 19:00 - "Parcul"; duminica, ora 19:00 - "Comedia erorilor".

Teatrul Evreiesc: miercuri, ora 19:00 - "Asta seara - Lola Blau" de Georg Kreisler, regia Alexandru Dabija; sambata, ora 19:00 - "Blazonul" de Shalom Ash, regia Andrei Munteanu.

Teatrul ACT: sambata, ora 19:00 - "Cont(r)acte" de Mike Bartlett, regia Cristi Juncu.

UnTeatru: miercuri, ora 19:00 - "Blackbird"; duminica, ora 19:00 - "Ce zile frumoase".

Teatrul In Culise: miercuri, ora 19:00 - "Vanzatorii ambulanti" de Murray Schisgal, regia Theo Herghelegiu; joi, ora 19:00 - O seara furtunoasa".

Godot Cafe Teatru: luni, ora 21:00 - "Te iubesc! Te iubesc?", regia Chris Simion; marti, ora 20:00 - "Ce ne spunem cand nu ne vorbim", regia Chris Simion; miercuri, ora 20:30 - Liga Improvizatorilor; joi, ora 19:00 - "Marea iubire a lui Sebastian"; joi, ora 22:00 - "7 dintr-o lovitura", regia Lia Bugnar.

Teatru Godot Sub Scena: joi, ora 19:30 - "Intoarcerea de acasa", de Stefan Caraman; vineri, ora 19:00 - "One Life Show", de Victor Tapeanu; sambata, ora 19:00 - "Cea mai puternica", regia Mihaela Ailincai.

Teatrul Luni: marti, ora 20:00 - "7 zile din viata lui Simon Labrosse (daca viata lui intereseaza pe cineva)", regia Elena Morar; miercuri, ora 20:00 - "Breaking up", regia Alexandra Ionita; joi, ora 20:00 - "Arta", dupa Yasmina Reza; vineri, ora 19:00 - "Pietre in buzunare", regia Ovidiu Caita.

Teatrul Excelsior: marti, ora 10:00 - "Vrajitorul din Oz"; miercuri, ora 10:00 - "Vrajitorul din Oz"; joi, ora 10:00 - "Hainele cele noi ale Printului"; vineri, ora 10:00 00 - "Hainele cele noi ale Printului"; duminica, ora 11:00 - "Mica Sirena".

Teatrul "Ion Creanga", Sala Rapsodia: marti, ora 11:00 - "Carolina si poneiul"; miercuri ora 10:00 - "Pinocchio"; ora 17:00 - "In parc"; joi, ora 10:00 - "Un lup, o capra si trei iezi"; vineri, ora 10:00 - "Carolina si poneiul".

Teatrul de Arta: luni, ora 20:15 - "6 din 49", regia Alexandru Maftei; marti, ora 21:15 - "Un barbat si mai multe femei", regia Bogdan Husanu; joi, ora 20:15 - "Unora le place swingul", regia Claudiu Puscau; vineri, ora 20:15 - "Variatiuni la inventiuni"; sambata, ora 20:15 - "Voyeur", de Gardner McKay; duminica, ora 20:15 - "Procesul cartitelor", regia Marian Mocanu.

Ti-a placut acest articol? Urmareste Business24 si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Business24.
Sursa: Mediafax
Articol citit de 1130 ori