Interviurile Business24.ro
HOT TOPICS

Programul teatrelor din Bucuresti in perioada 25 noiembrie - 1 decembrie

Programul teatrelor din Bucuresti in perioada 25 noiembrie - 1 decembrie


Programul institutiilor de spectacole de teatru din Bucuresti in perioada 25 noiembrie - 1 decembrie:

Teatrul National Bucuresti, Sala Studio: marti, ora 19.30 - "Idolul si Ion Anapoda", de G. M. Zamfirescu; miercuri, ora 20.00 - "Molto, gran' impressione", de Romulus Vulpescu; joi, ora 19.30 - "Revizorul", de Nikolai Vasilievici Gogol; vineri, ora 20.00 - "D'ale noastre", de Gigi Caciuleanu; sambata, ora 19.30 - "Sinucigasul", de Nikolai Erdman; duminica, ora 19.30 - "Revizorul", de Nikolai Vasilievici Gogol.

Sala Pictura: miercuri, ora 20.00 - Doua loturi", de I.L. Caragiale; vineri, ora 20.00 - "Inca-i bine!", de Rodica Popescu Bitanescu; sambata, ora 19.30 - "Micul infern", de Mircea Stefanescu; duminica, ora 19.30 - "Micul infern", de Mircea Stefanescu.

Sala Atelier: joi, ora 19.30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt; vineri, ora 19.30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt; duminica, ora 20.00 - "Nebun din dragoste", de Sam Shepard.

Sala Mica: sambata, ora 19.30 - "Doi x Doi" de Tigrul de Murray Schisgal & Amantul de Harold Pinter; duminica, ora 20.00 - "Cinci femei de tranzitie", de Rodica Popescu Bitanescu.

Teatrul Nottara, Sala "Horia Lovinescu": luni, ora 19.00 - "Galcevile din Chioggia"; vineri, ora 19.00 - "Nu vorbiti cu actorii", de de Tom Dudzick, regia Roxana Colceag; sambata, ora 19.00 - "Titanic Vals" de Tudor Musatescu, regia Dinu Cernescu; duminica, ora 19.00 - "Mult zgomot pentru nimic".

Sala "George Constantin": luni, ora 19.30 - "O zi de vara", dupa Slawomir Mrozek, regia Marcel Top; miercuri, ora 19.30 - De la Shakespeare si Hamlet la Eugen Ionescu si Berenger - recita Emil Boroghina; joi, ora 19.30 - "Hai s-o ucidem pe Matilda!"; sambata, ora 19.30 - "Comedie de moda veche".

Teatrul Bulandra, Sala "Liviu Ciulei": marti, ora 19.00 - "Mamouret" de Jean Sarment, regia Dinu Cernescu; miercuri, ora 19.00 - "Obiceiuri necurate", Tom Smith, regia Mihai Constantin; vineri, - ora 19.00 "Mestesugul vietii" de Hanoch Levin, regia Felix Alexa; sambata, ora 19.00 - "Voiajul domnului Perrichon" de Eugene Labiche, Dinu Cernescu.

Sala "Toma Caragiu": miercuri, ora 18.30 - "O scrisoare pierduta", de I.L. Caragiale, regia Doru Ana; joi, ora 18.30 - "O scrisoare pierduta"de I.L. Caragiale, regia Doru Ana.

Teatrul Mignon: luni, ora 19.00 - "Profu'" de Jean Pierre-Dopagne; ora 21.00 - "Muzica pentru trei radiouri"; miercuri, ora 19.30 - "Moftul roman" de I. L. Caragiale; joi, ora 19.30 - "Locuri calde" de Alex Vlad; vineri, ora 19.30 - "Ce-ar fi daca" de Stefan Ruxanda; sambata, ora 19.30 - "Vorbe, vorbe, vorbe" de Dumitru Solomon.

Teatrul de Comedie: miercuri, ora 19.00 - "Pescarusul" dupa Cehov; regia Claudiu Goga; joi, ora 19.00 - "Poker" de Adrian Lustig, regia Alexandru Tocilescu; vineri, ora 19.00 - "Clinica" de Adrian Lustig, regia Aurel Palade; sambata, ora 19.00 - "Revizorul", de N. V. Gogol, regia Horatiu Malaele; duminica, ora 19.00 - "...escu" de Tudor Musatescu, regia Alexandru Dabija.

Teatrul de Revista "Constantin Tanase", sala Savoy: miercuri, ora 19.00 - "Cu dragoste, distinto"; vineri, ora 19.00 - "Veselia nu-i in criza"; sambata, ora 19.00 - "Comedie pe Titanic"; duminica, ora 19.00 "Comedie pe Titanic".

Sala ArCuB: marti, ora 20.00 - "Insemnarile unui nebun" de N.V.Gogol, regia Felix Alexa; miercuri, ora 19.00 - "Vitelul de aur" dupa Ilf si Petrov, regia Eugen Gyemant; joi, ora 19.00 - "Marfa vie", dupa A.P.Cehov, regia Dragos Campan; duminica, ora 19.00 - "Cina cu prieteni" de Donald Margulies, regia Claudiu Goga.

Teatrul Mic: marti, ora 19.00 - "Pensiune completa"; joi, ora 19.00 "Sex on the bici"; vineri, ora 19.00 - "Profesiunea d-nei Warren"; sambata, ora 19.00 - "Baietii de aur".

Teatrul Foarte Mic: sambata, ora 19.00 - "Interzis sub 18 ani".

Teatrul Odeon, Sala Majestic: joi, ora 19.00 - "Natura moarta cu nepot obez"; vineri, ora 19.00 - "Gaitele"; sambata, ora 19.00 - "Ascensiunea lui Arturo Ui poate fi oprita"; duminica, ora 19.00 - "Un tramvai numit dorinta".

Sala Studio: vineri, ora 19.30 - "Blifat".

Teatrul Masca: joi, ora 19.00 - "Militarul fanfaron"; vineri, ora 19.00 - "Flecarerile femeilor"; sambata, ora 19.00 - "Parcul".

Teatrul Evreiesc: marti, ora 16.00 - "Memoriile unui antisemit" de Gregor von Rezzori; ora 19.00 - "Exil in pamantul uitarii" de Benjamin Fundoianu, regia Andreea Tanasescu; miercuri, ora 19.00 - "Miss Daisy si soferul ei" de Alfred Fox Uhry, regia Claudiu Goga; joi, ora 19.00 - "Crima din strada Lourcine" de Eugene Labiche, regia Dan Tudor; vineri, ora 19.00 - "Yom Kippur" de Hanna Azulay Hasfari, regia Alexandru Jitea; sambata, ora 11.00 - "Asta seara. Lola Blau" de Georg Kreisler, regia Alexandru Dabija.

Teatrul In Culise: luni, ora 20.00 - "Monoloagele vaginului"; marti, ora 20.00 - "Drama din Vitan"; miercuri, ora 19.00 - "Feromonii"; joi, ora 19.00 - "O seara furtunoasa".

Teatrul "Ion Creanga": marti, ora 10.00 - "Renart Vulpoiul"; miercuri, ora 10.00 - "Cartea Junglei"; ora 17.00 - "Alb si Negru"; joi ora 10.00 - "Carolina si poneiul"; vineri, ora 10.00 - "Renart Vulpoiul"; sambata, ora 11.00 - "Samanta vrajita"; duminica, ora 11.00 - "Cartea Junglei".

Godot Cafe Teatru: luni, ora 18.00 - "Si fluturii sunt liberi" de Leonard Gershe; ora 21.00 - "Te iubesc! Te iubesc?" dupa Dumitru Solomon; marti, ora 20.00 - "Ce ne spunem cand nu ne vorbim" de Chris Simion; joi 20.30 - "Barbatii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus"; vineri, ora 18.00 - "Omul-Perna" de Martin McDonagh; ora 22.00 - "Comedie neagra" dupa Peter Shaffer; sambata, ora 15.00 - "Fa-mi loc!" de Anthony Michineau.

GreenHours, Teatrul LUNI: luni, ora 20.00 - "Povestiri din Miserupia" de Lorena Lupu; marti, ora 20.00 - "Telefonul" dupa Harry Nilsson si Terry Southern.

Teatrul Act: marti, ora 19.00 - "Dumnezeu de a doua zi", de Mimi Branescu, regia Claudiu Goga.

Teatrul Excelsior: marti, ora 10.00 - "Zana Zorilor"; miercuri, ora 10.00 - "Frumoasa si bestia"; joi, ora 11.00 - "Hainele cele noi ale printului"; vineri, ora 10.00 - "Cocoselul neascultator"; duminica, ora 10.00 - "Maria-Sa... Magarul!".

Ti-a placut acest articol? Urmareste Business24 si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Business24.
Sursa: Mediafax
Articol citit de 1370 ori