Interviurile Business24.ro
HOT TOPICS

Programul teatrelor din Bucuresti in perioada 16 - 22 decembrie

Programul teatrelor din Bucuresti in perioada 16 - 22 decembrie


Programul teatrelor bucurestene in perioada 16 - 22 decembrie:

Teatrul National Bucuresti, Sala Atelier - marti, 17 decembrie, ora 20.00 - "Nebun din dragoste" de Sam Shepard, regia Claudiu Goga; miercuri, 18 decembrie, ora 20.00 - "Nebun din dragoste" de Sam Shepard, regia Claudiu Goga;

Sala Studio: miercuri, 18 decembrie, ora 19.30 - "Revizorul" de Nikolai Vasilievici Gogol, regia Felix Alexa; joi, 19 decembrie, ora 19.30 - "Barfe, zvonuri si minciuni" de Neil Simon, regia Ion Caramitru; vineri, 20 decembrie, ora 20.00 - "Dineu cu prosti" de Francis Veber, regia Ion Caramitru; sambata, 21 decembrie, ora 19.30 - "Barfe, zvonuri si minciuni" de Neil Simon, regia Ion Caramitru; duminica, 22 decembrie, ora 19.30 - "Barfe, zvonuri si minciuni" de Neil Simon, regia Ion Caramitru;

Sala Pictura: miercuri, 18 decembrie, ora 20.00 - "Omul care a vazut moartea" de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor; joi, 18 decembrie, ora 19.30 - "Micul infern" de Mircea Stefanescu, regia Mircea Cornisteanu; vineri, 20 decembrie, ora 20.00 - "Doua loturi" de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija; sambata, 21 decembrie, ora 19.30 - "Micul infern" de Mircea Stefanescu, regia Mircea Cornisteanu; duminica, 22 decembrie, ora 19.30 - "Micul infern" de Mircea Stefanescu, regia Mircea Cornisteanu;

Sala Mica: vineri, 20 decembrie, ora 20.00 - "Cinci femei de tranzitie" de Rodica Popescu Bitanescu, regia Rodica Popescu Bitanescu; sambata, 21 decembrie, ora 20.00 - "Fata din curcubeu" de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; duminica, 22 decembrie, ora 20.00 - "Inca-i bine!" de Rodica Popescu Bitanescu, regia Rodica Popescu Bitanescu.

Teatrul Nottara, Sala Horia Lovinescu: vineri, 20 decembrie, ora 19.00 - "Mobila si durere" de Teodor Mazilu, regia Alice Barb; sambata, 21 decembrie, ora 19.00 - "Un pic prea intim" de Rajiv Juseph, regia Cristi Juncu.

Teatrul Odeon, Sala Majestic: sambata, 21 decembrie, ora 19.30 - "Un tramvai numit dorinta" de Tennessee Williams, regia Dinu Cernescu; duminica, 22 decembrie, ora 19.00 - "Titanic Vals" de Tudor Musatescu, regia Alexandru Dabija.

Teatrul Bulandra, Sala Liviu Ciulei - marti, 17 decembrie, ora 19.00 - "O lada" dupa Ion Creanga, regia Alexandru Dabija; miercuri, 18 decembrie, ora 19.00 - "Gargaritele se intorc pe pamant" de Vasili Sigarev, regia Alexandru Mazgareanu; sambata, 21 decembrie, ora 19.00 - "La grande magia" de Eduardo de Filippo, regia Elie Malka; duminica, 22 decembrie, ora 19.00 - "Arta" de Yasmina Reza, regia Cristi Juncu;

Sala Toma Caragiu: joi, 19 decembrie, ora 18.30 - "Ivanov" de AP Cehov, regia Andrei Serban; sambata, 21 decembrie, ora 19.00 - "Mascariciul" de AP Cehov, regia Horatiu Malaele; duminica, 22 decembrie, ora 19.00 - "Mascariciul" de AP Cehov, regia Horatiu Malaele.

Teatrul de Comedie, Sala Radu Beligan - miercuri, 18 decembrie, ora 19.00 - "Acasa la tata" de Mimi Branescu, regia Vlad Massaci; joi, 19 decembrie, ora 19.00 - "Revizorul" de N.V. Gogol, adaptarea Horatiu Malaele, regia Horatiu Malaele; vineri, 20 decembrie, ora 19.00 - "Poker" de Adrian Lustig, regia Alexandru Tocilescu; sambata, 21 decembrie, ora 19.00 - "O scrisoare pierduta" de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija.

Sala Noua: vineri, 20 decembrie, ora 19.00 - "Uratul" de Marius von Mayenburg, regia Vlad Cristache.

Teatrul Metropolis: luni, 16 decembrie, ora 19.00 - "Lectia de violoncel" de Mona Radu, regia Felix Alexa.

Teatrul Mic: luni, 16 decembrie, ora 19.00 - "Ma mut la ... tata?" de Andreas Petrescu, regia Gelu Colceag; marti, 17 decembrie, ora 19.00 - "Ma mut la ... tata?" de Andreas Petrescu, regia Gelu Colceag; miercuri, 18 decembrie, ora 19.00 - "Pensiune completa" de Pierre Chesnot, regia Gelu Colceag; joi, 19 decembrie, ora 19.00 - "Volpone" dupa Ben Jonson, regia Vlad Cristache; vineri, 20 decembrie, ora 19.00 - "Baietii de aur" de Neil Simon, regizor de platou Petre Moraru; sambata, 21 decembrie, ora 19.00 - "Sex on the bici" de John Tobias, regia Nona Ciobanu.

Teatrul Foarte Mic: miercuri, 18 decembrie, ora 19.00 - "O viata in teatru" de David Mamet, regia Ovidiu Niculescu; joi, 19 decembrie, ora 19.00 - "Super-fericitii", un spectacol de Catinca Draganescu; vineri, 20 decembrie, ora 19.00 - "Interpretul" de Tristan Bernard, regia Radu Gheorghe; sambata, 21 decembrie, ora 19.00 - "Somnoroasa aventura" de Teodor Mazilu, regia Vlad Stanescu.

Teatrul Act: miercuri, 18 decembrie, ora 19.00 - "Orfani" de Dennis Kelly, regia Elena Morar.

Teatrul Evreiesc de Stat: miercuri, 18 decembrie, ora 19.00 - "Exil in pamantul uitarii", texte adaptate de Andreea Tanasescu dupa scrieri de Benjamin Fondaine, regia Andreea Tanasescu; joi, 19 decembrie, ora 19.00 - "Stele ratacitoare" adaptare de Andrei Munteanu dupa Salom Alehem, regia Andrei Munteanu; vineri, 20 decembrie, ora 19.00 - "Mazl-Tov ... and Justice for all!" de Andrei Munteanu, regia Andrei Munteanu; sambata, 21 decembrie, ora 19.00 - "Yentl" de Leah Napolin si Issac Bashevis Singer, regia Erwin Simsensohn; duminica, 22 decembrie, ora 19.00 - "Yentl" de Leah Napolin si Issac Bashevis Singer, regia Erwin Simsensohn.

Unteatru: joi, 19 decembrie, ora 19.00 - "Poezia visului" un spectacol de Miriam Raducanu; vineri, 20 decembrie, ora 19.00 - "Frumoasa calatorie a ursilor panda", regia Catalina Buzoianu; sambata, 21 decembrie, ora 19.00 - "Blackbird" de David Harrower, regia Andrei si Andreea Grosu; duminica, 22 decembrie, ora 19.00 - "Scrisoare catre Casandra", regia Andrei si Andreea Grosu.

In Culise: luni, 16 decembrie, ora 18.00 - "Frumoasa calatorie a ursilor panda", regia Catalina Buzoianu; luni, 16 decembrie, ora 21.00 - "Drama din Vitan", text de Theo Herghelegiu, regia Cristian Bajora; marti, 17 decembrie, ora 18.00 - "Feromonii", text de Theo Herghelegiu, regia Cristian Bajora; marti, 17 decembrie, ora 21.00 - "Asa se intampla cu toti oamenii obisnuiti", text de Theo Herghelegiu, regia Cristian Bajora; miercuri, 18 decembrie, ora 19.00 - "Imagineaza-ti ca esti Dumnezeu", regia Cristian Bajora; joi, 19 decembrie, ora 19.00 - "Scrisori catre Rita", regia Cristian Bajora.

Godot Cafe-Teatru: luni, 16 decembrie, ora 20.30 - "Dragostea dureaza trei ani" de Frederic Beigbeder, regia Chris Simion; miercuri, 18 decembrie, ora 20.30 - "Liga Improvizatorilor", un spectacol interactiv.

Green Hours: marti, 17 decembrie, ora 20.00 - "Telefonul" dupa Harry Nilsson si Terry Southern, adaptare Roxana Guttman;

Teatrul Mignon: marti, 17 decembrie, ora 19.00 - "Profu' " de Jean-Pierre Dopagne, distributie Razvan Vasilescu; miercuri, 18 decembrie, ora 21.15 - "Kean" de Jean Paul Sartre, William Shakespeare, regia Adrian Titieni; vineri, 20 decembrie, ora 19.30 - "Cronica fantastica" de Ion Luca Caragiale, regia Marius Costache.

Teatrul Tandarica: sambata, 21 decembrie, ora 10.00 - "Tom Degetel", regia Daniel Stanciu; sambata, 21 decembrie, ora 12.00 - "Tom Degetel", regia Daniel Stanciu; duminica, 22 decembrie, ora 10.00 - "Cei trei purcelusi", regia Mihai Gruia Sandu; duminica, 22 decembrie, ora 12.00 - "Cei trei purcelusi", regia Mihai Gruia Sandu.

Teatrul Excelsior: marti, 17 decembrie, ora 10.00 - "Frumoasa si Bestia" dupa Charles Perrault, regia Ion Lucian si Marius Nina; miercuri, 18 decembrie, ora 10.00 - "Zana Zorilor" dupa Ioan Slavici, regia Ilinca Stihi; joi, 19 decembrie, ora 10.00 - "Frumoasa si Bestia" dupa Charles Perrault, regia Ion Lucian si Marius Nina.

Teatrul Ion Creanga, Sala Rapsodia: marti, 17 decembrie, ora 10.00 - "Samanta vrajita" de Mihai Manolescu, dupa o idee de Maria Manolescu, regia Mihai Manolescu.

Ti-a placut acest articol? Urmareste Business24 si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Business24.
Sursa: Mediafax
Articol citit de 1147 ori