Interviurile Business24.ro
HOT TOPICS

Programul teatrelor bucurestene in perioada 2 - 8 decembrie

Programul teatrelor bucurestene in perioada 2 - 8 decembrie


Programul principalelor institutii de teatru din Bucuresti in perioada 2 - 8 decembrie 2013

Teatrul National Bucuresti: Sala Pictura - marti, 3 decembrie, ora 20.00 - "Doua loturi" de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija; miercuri, 4 decembrie, ora 20.00 - "Doua loturi" de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija; vineri, 6 decembrie, ora 20.00 - "Omul care a vazut moartea" de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor; duminica, 8 decembrie, ora 20.00 - "Omul care a vazut moartea", de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor;

Sala Atelier: joi, 5 decembrie, ora 20.00 - "Nebun din dragoste", de Sam Shepard, regia Claudiu Goga; sambata, 7 decembrie, ora 19.30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat; duminica, 8 decembrie, ora 19.30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat;

Sala Mica: vineri, 6 decembrie, ora 20.00 - "Cinci femei de tranzitie", de Rodica Popescu Bitanescu, regia Rodica Popescu Bitanescu; sambata, 7 decembrie, ora 20.00 - "Scara pisicii", de Katalin Thuroczy, regia Irina Popescu Bitanescu; duminica, 8 decembrie, ora 20.00 - "Inca-i bine!", de Rodica Popescu Bitanescu, regia Rodica Popescu Bitanescu;

Sala Studio: sambata, 7 decembrie, ora 20.00 - "Napasta", de Ion Luca Caragiale, regia Radu Afrim; duminica, 8 decembrie, ora 20.00 - "Napasta", de Ion Luca Caragiale, regia Radu Afrim;

Sala Media: duminica, 8 decembrie, ora 11.00 - Teatrul National pentru copii.

Teatrul Nottara: Sala Horia Lovinescu - joi, 5 decembrie, ora 19.00 - "Vacanta in Guadelupa", de Pierre Sauvil si Eric Assous, un spectacol de Diana Lupescu; vineri, 6 decembrie, ora 19.00 - "Roman teatral", de Mihail Bulgakov, regia Vlad Massaci; sambata, 7 decembrie, ora 19.00 - "Maria Callas - La Divina", dupa Master Class de Terrence Mcnally, regia Radu Gabrea; duminica, 8 decembrie, ora 19.00 - "Mobila si durere", de Teodor Mazilu, regia Alice Barb;

Sala George Constantin: luni, 2 decembrie, ora 19.30 - "Interviu", regia Sorin Militaru; vineri, 6 decembrie, ora 19.30 - "Zeul macelului", de Yasmina Reza, regia Claudiu Goga; sambata, 7 decembrie, ora 19.30 - "Matrimoniale", autor Lia Bugnar, regia Diana Lupescu; duminica, 8 decembrie, ora 19.30 - "Vizitatorul", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Claudiu Goga.

Teatrul Odeon: Sala Majestic - vineri, 6 decembrie, ora 19.00 - "Un tramvai numit dorinta", de Tennessee Williams, regia Dinu Cernescu; sambata, 7 decembrie, ora 19.00 - "Iadul este amintirea fara putere de a mai schimba ceva", de Jonas Gardell, un spectacol de Mariana Camarasan si Alexandra Penciuc; duminica, 8 decembrie, ora 19.30 - "Natura moarta cu nepot obez", de Ion Sapdaru, regia Eugen Fat;

Sala Studio: vineri, 6 decembrie, ora 19.30 - "Equus", de Peter Shaffer, regia Geanina Hergheligiu; sambata, 7 decembrie, ora 19.30 - "Blifat", de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail; duminica, 8 decembrie, ora 19:30 - "Tipografic majuscul" un spectacol de Gianina Carbunariu.

Teatrul Bulandara: Sala Toma Caragiu - miercuri, 4 decembrie, ora 19.00 - "Pescarusul", de AP Cehov, un spectacol atelier condus de Antoaneta Cojocaru; joi, 5 decembrie, ora 19.00 - "Pescarusul", de AP Cehov, un spectacol atelier condus de Antoaneta Cojocaru; vineri, 6 decembrie, ora 18.30 - "O scrisoare pierduta", de I.L. Caragiale, regia Doru Ana;

Sala Liviu Ciulei: vineri, 6 decembrie, ora 19.00 - "Obiceiuri necurate", de Tom Smith, regia Mihai Constantin; sambata, 7 decembrie, ora 21.00 - "Contra progresului", de Esteve Soler, regia Bobi Pricop; duminica, 8 decembrie, ora 19.00 - "Arta", de Yasmina Reza, regia Cristi Juncu.

Teatrul de Comedie: Sala Radu Beligan - marti, 3 decembrie, ora 19.00 - " 3 ciudati", dupa Yasmina Reza, regia Sorin Misiriantu; miercuri, 4 decembrie, ora 19.30 - "Mincinosul", dupa Carlo Goldoni, regia Toma Enache; joi, 5 decembrie, ora 19.00 - "Avarul indragostit", de Cristian Juncu dupa Moliere, regia Vlad Massaci; vineri, 6 decembrie, ora 19.00 - "Spiritul de familie", de Eric Assous, regia Radu Beligan; sambata, 7 decembrie, ora 18.00 - "Casa Zoikai", de Mihail Bulgakov, regia Alexandru Tocilescu; duminica, 8 decembrie, ora 19.00 - "O scrisoare pierduta", de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija.

Teatrul Metropolis: vineri, 6 decembrie, ora 19.00 - "Tarul Ivan isi schimba meseria", de Mihail Bulgakov, regia Gelu Colceag; sambata, 7 decembrie, ora 16.00 - "Tartuffe sau Ipostorul", de JBP Molier, versiune scenica de Victor Ioan Frunza, directia scenica Victor Ioan Frunza; sambata, 7 decembrie, ora 19.00 - "Tartuffe sau Ipostorul", de JBP Molier, versiune scenica de Victor Ioan Frunza, directia scenica Victor Ioan Frunza.

Teatrul Mic: vineri, 6 decembrie, ora 19.00 - "Volpone", dupa Ben Jonson, regia Vlad Cristache; sambata, 7 decembrie, ora 19.00 - "Mutter Courage", de Bertolt Brecht, directia de scena Victor Ioan Frunza; duminica, 8 decembrie, ora 19.00 - "Volpone", dupa Ben Jonson, regia Vlad Cristache.

Teatrul Foarte Mic: joi, 5 decembrie, ora 19.00 - "Somnoroasa aventura", de Teodor Mazilu, regia Vlad Stanescu; vineri, 6 decembrie, ora 19.00 - "Super-fericitii", un spectacol de Catinca Draganescu; sambata, 7 decembrie, ora 19.00 - "Interpretul", de Tristan Bernard, regia Radu Gheorghe; duminica, 8 decembrie, ora 19.00 - "Zelda", de William Luce, un spectacol de Liana Ceterchi.

Teatrul Masca: joi, 5 decembrie, ora 19.00 - "Intrusa", scenariul si regia Mihai Malaimare, vineri, 6 decembrie, ora 19.00 - "Gemenii", regia Michele Modesto Casarin; sambata, 7 decembrie, ora 19.00 - "Militarul fanfaron", regia Mihai Malaimare; duminica, 8 decembrie, ora 19.00 - "Sluga la doi stapani", regia Mihai Malaimare.

Teatrul Act: joi, 5 decembrie, ora 19.00 - "Fidelitate", de Chazz Palminteri, regia Dragos Campan; sambata, 7 decembrie, ora 19.00 - "Absolut!", dupa Ivan Turbinca de Ion Creanga, regia Alexandru Dabija.

Teatrul Evreiesc de Stat: miercuri, 4 decembrie, ora 16.00 - "Cu cartile dechise", spectacol-lectura pentru copii; miercuri, 4 decembrie, ora 19.00 - "Mazl-Tov... and Justice for all!, autor Andrei Munteanu, regia Andrei Munteanu; joi, 5 decembrie, ora 19.00 - "Carre de asi... cu valet!", autor I. Valian, regia Harry Eliad; vineri, 6 decembrie, ora 19:00 - "Hotii de frumusete", de Pascal Bruckner, regia Chris Simion; vineri, 6 decembrie, ora 21.00 - "Hotii de frumusete", de Pascal Bruckner, regia Chris Simion; sambata, 7 decembrie, ora 19.00 - "Un rege Lear evreu" de Iacob Gordin, regia Grigore Gonta.

ArCuB: sambata, 7 decembrie, ora 19.00 - "Doua povesti de amor", de AP Cehov, regia Mircea Cornisteanu; duminica, 8 decembrie, ora 19.00 - "Marfa vie", dupa AP Cehov, o dramatizare de Nicolae Urs.

Teatru Mignon: miercuri, 4 decembrie, ora 19.30 - "Noi doi... cu Leon", de Neil Simon, regia Laura Maria Vladoiu; sambata, 7 decembrie, ora 19.30 - "Taxi Blues", de Ana Maria Bamberger, regia Dan Tudor; duminica, 8 decembrie, ora 19.30 - "Cabaretul cuvintelor", de Matei Visniec, regia Alexandru Nagy.

Unteatru: joi, 5 decembrie, ora 19.00 - "Blackbird", de David Harrower, regia Andrei si Andreea Grosu; vineri, 6 decembrie, ora 19.00 - "Treapta a 9-a", de Tom Ziegler; sambata, 7 decembrie, ora 18.00 - "Poezia visului", un spectacol de Miriam Raducanu; sambata, 7 decembrie, ora 20.00 - "Poezia visului", un spectacol de Miriam Raducanu; duminica, 8 decembrie, ora 19.00 - "Caldura? Mare?", schite de I.L. Caragiale.

In Culise: marti, 3 decembrie, ora 20.00 - "Asa se intampla cu toti oamenii obisnuiti", de Theo Herghelegiu, regia Cristian Bajora; miercuri, 4 decembrie, ora 19.00 - "Frumoasa calatorie a ursilor Panda", regia Cristian Bajora; joi, 5 decembrie, ora 19.00 - "Imagineaza-ti ca esti Dumnezeu", regia Cristian Bajora;

Godot Cafe-Teatru: luni, 2 decembrie, ora 20.00 - "Dragostea dureaza trei ani", de Fredeeric Beigbeder, regia Chris Simion; marti, 3 decembrie, ora 21.00 - "Barbatii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus", un spectacol de Doina Antohi; joi, 5 decembrie, ora 22.00 - "Asta-i tineretea noastra", dupa Kenneth Lonergan, regia Radu Iacoban; vineri, 6 decembrie, ora 19.00 - "Ieri, azi, maine si oricand", dupa Scott Organ, regia Conrad Mericoffer; vineri, 6 decembrie, ora 22.00 - "Carpathian Garden", de Radu Iacoban.

Teatrul Tandarica: luni, 2 decembrie, ora 10.00 - "Jack si vrejul de fasole", regia Daniel Stanciu; marti, 3 decembrie, ora 10.00 - "Mica sirena", regia Gabriel Apostol; miercuri, 4 decembrie, ora 10:00 - "Croitorasul cel viteaz", regia Daniel Stanciu; joi, 5 decembrie, ora 10.00 - "Fata babei si fata mosneagului", regia Daniel Stanciu; vineri, 6 decembrie, ora 10.00 - "Lampa lui Aladin", regia Cristian Pepino; sambata, 7 decembrie, ora 10.00 - "Cartea Junglei", regia Adela Moldovan; sambata, 7 decembrie, ora 12.00 - "Cartea Junglei", regia Adela Moldovan; duminica, 8 decembrie, ora 10.00 - "Scufita Rosie", regia Gabriel Apostol; duminica, 8 decembrie, ora 12.00 - "Scufita Rosie", regia Gabriel Apostol.

Teatrul Ion Creanga: Sala Rapsodia - marti, 3 decembrie, ora 10.00 - "Cartea junglei", dramatizare de Octavian Jighirgiu, dupa Rudyard Kipling, regia Octavian Jighirgiu; miercuri, 4 decembrie, ora 10.00 - "Pinocchio", dramatizare de Cornel Todea, dupa Carlo Collodi, regia Cornel Todea; miercuri, 4 decembrie, ora 17.00 - "Baloane colorate", un spectacol de Anca Sigartau, regia Anca Sigartau; joi, 5 decembrie, ora 10.00 - "Noddy", adaptare de David Wood, dupa Enid Blyton, regia Attila Vizauer; vineri, 6 decembrie, ora 10.00 - "Cand jucariile spun pa!", de Sanziana Popescu, regia Attila Vizauer; sambata, 7 decembrie, ora 11.00 - "D-l Goe, Vizita, Pedagog de scoala noua - Mofturi", dramatizare de Ioan Garmacea, dupa Ion Luca Caragiale, regia Chis Simion; duminica, 8 decembrie, ora 11.00 - "Alba ca Zapada si cei sapte pitici", un spectacol de Cornel Todea, regia Cornel Todea.

Ti-a placut acest articol? Urmareste Business24 si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Business24.
Sursa: Mediafax
Articol citit de 1255 ori