Interviurile Business24.ro
HOT TOPICS

Ce program ofera teatrele bucurestene

Ce program ofera teatrele bucurestene


Teatrele din Bucuresti au inceput in forta noua stagiune, printre piesele pe care pasionatii genului le pot vedea in aceasta saptamana aflandu-se "Cinci femei de tranzitie" si "Omul care a vazut moartea" la TNB, "Mobila si durere" la Teatrul Notarra, "Obiceiuri necurate" la Teatrul Bulandra sau "Fantoma dragostea mea!" la Teatrul Metropolis.

Programul teatrelor din Bucuresti in saptamana 30 septembrie - 06 octombrie 2013 este urmatorul:

Teatrul National Bucuresti, Sala Mica: vineri, ora 20:00 - "Omul care a vazut moartea", de Victor Eftimiu; sambata, ora 20:00 - "Cinci femei de tranzitie", de Rodica Popescu Bitanescu; duminica, ora 20:00 - "Omul care a vazut moartea"de Victor Eftimiu.

Sala Studio: duminica, ora 19:30 - "Revizorul", de Nikolai Vasilievici Gogol.

Sala Pictura: duminica, ora 11:00 - "Micul infern", de Mircea Stefanescu.

Teatrul Nottara: Sala "Horia Lovinescu": sambata, ora 19:00 - "Mobila si durere", de Tudor Mazilu, regia Alice Barb; duminica, ora 19:00 - "39 de trepte", o comedie dupa un film de Alfred Hitchcock, adaptare a romanului omonim semnat de John Buchan, regia Roxana Colceag.

Sala "George Constantin": joi, ora 19:00 - "Ultimul Don Juan", regia Petre Bokor; sambata, ora 19:30 - "Variatiuni enigmatice" de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Claudiu Goga.

Teatrul Odeon, Sala Studio: joi, ora 19:30 - "Tipografic majuscul"; vineri, ora 19:30 - "Liniste! Sarut. Actiune!"; duminica, ora 19:30 - "Blifat".

Sala Majestic: joi, ora 19:00 - "Gaitele"; vineri, ora 19:00 - "Sefele".

Teatrul Bulandra, Sala "Liviu Ciulei": miercuri, ora 18:30 - "Ingropati-ma pe dupa plinta", de Pavel Sanaev, regia Yuri Kordonsky; vineri, ora 18:30 - "Ingropati-ma pe dupa plinta", de Pavel Sanaev, regia Yuri Kordonsky; duminica, ora 19:00 - "Obiceiuri necurate", de Tom Smith, regia Mihai Constantin.

Sala "Toma Caragiu": miercuri, ora 19:00 - "Mascariciul" de A.P. Cehov, regia Horatiu Malaele; joi, ora 19:00 - "Mascariciul" de A.P. Cehov, regia Horatiu Malaele; vineri, ora 19:00 - "Scaunele", Eugen Ionescu, regia Felix Alexa.

Teatrul de Comedie, Sala "Radu Beligan": miercuri, ora 19:00 - "Pescarusul"; joi, ora 19:00 - "O scrisoare pierduta"; vineri, ora 19:00 - "Zapezile de altadata"; duminica, ora 19:00 - "...Escu".

Teatrul Metropolis: luni, ora 19:00 - "Tom si Jerry" de Rick Cleveland; marti, ora 19:00 - "Tartuffe sau Impostorul", de J.B.P. Moliere, regia Victor Ioan Frunza; miercuri, 19:00 - "Tartuffe sau Impostorul", de J.B.P. Moliere, regia Victor Ioan Frunza; joi, ora 19:00 - "Pijamale", de Mawby Green si Ed Feilbert, regia Emanuel Parvu; sambata, ora 15:00 - "Badaranii", de Carlo Goldoni, regia Dan Tudor; duminica, ora 16:00 - "Fantoma dragostea mea!", de Noel Coward.

Teatrul Mic: miercuri, ora 19:00 - "Mutter Courage", de Bertolt Brecht; joi, ora 19:00 - "Ma mut la mama", de Andreas Petrescu; vineri, ora 19:00 - "Pensiune completa", de Pierre Chesnot; sambata, ora 19:00 - "Baietii de aur", de Neil Simon; duminica, ora 19:00 - "Sex on the bici", de John Tobias.

Teatrul Foarte Mic: vineri, ora 19:00 - "Interpretul", de Tristan Bernard; sambata, ora 19:00 - "Somnoroasa aventura", de Teodor Mazilu; duminica, ora 19:00 - "Intoarcerea de acasa", de Stefan Caraman.

Teatrul Masca: miercuri, ora 17:00 - "Parada Cosarii" (Teatrul "Maria Filotti" din Braila); ora 18:00 - "Parcul" (Teatrul "Maria Filotti" din Braila); joi, ora 17:00 - "O noapte furtunoasa" (Braila), sambata, ora 19:00 - "Sluga la doi stapani" (Mioveni); duminica, ora 19:00 - "Sluga la doi stapani" (Curtea de Arges).

Teatrul Evreiesc de Stat: sambata, ora 19:00 - "Blestemul iubirii", de Iacob Gordin, regia Kincses Elemer; duminica, ora 19:00 - "Dinastia Efros", de Iacob Gordin, regia Kincses Elemer.

Teatrul ACT: marti, ora 19:00 - "Dumnezeul de a doua zi", de Mimi Branescu, regia Claudiu Goga.

UnTeatru: luni, ora 19:00 - "Scrisoare catre Casandra", regia Andrei si Andreea Grosu; miercuri, ora 19:00 - "Cel mai frumos roman din lume", dupa un text de Larry Tremblay, regia Alexandra Penciuc; joi, ora 19:00 - "Sentir Flamenco"; vineri, ora 19:00 - "Frumoasa calatorie a ursilor panda povestita de un saxofonist care avea o iubita la Frankfurt", de Matei Visniec; duminica, ora 19:00 - "Zorba", dupa N. Kazantzakis.

Teatrul In Culise: luni, ora 20:00 - "Inca o sansa"; marti, ora 20:00 - "Trei piese scurte fara sex"; miercuri, ora 20:00 - "The collor of Rithm"; joi, ora 20:00 - "Almost (aproape)".

ARCUB: luni, ora 20:00 - "Insemnarile unui nebun", de N.V.Gogol, regia Felix Alexa.

GodotCafeTeatru: luni, ora 21:00 - "7 Blesteme... cerute, facute si legate"; marti, ora 20:00 - "Dragostea dureaza trei ani", de Frederic Beigbeder; joi, ora 20:00 - "Vrei sa mori in locul meu?", de Terrence McNally; vineri, ora 20:00 - "Neo", de Sever Barzan; ora 22:00 - "Bullets over Lipscani", inspirat de Woody Allen; sambata, ora 18:30 - "Norway.today", de Igor Bauersima; ora 20:00 "Infanta", de Liana Ceterchi; duminica, ora 20:30 - "Feisbuc", de Diana Iarca.

Teatrul Luni: luni, ora 19:00 - "Povestiri din Miserupia", de Lorena Lupu; ora 21:00 - "Pasarea Care Nu E", one woman show Raluca Mara; marti, ora 21:00 - "Noi 4", de Lia Bugnar, regia Dorina Chiriac; joi, ora 21:30 - "dontcrybaby" de Eugen Jebeleanu, dupa de "Scufita Rosie", de Fratii Grimm; vineri, ora 20:00 - "Noaptea ursului", dupa Ignacio del Moral, regia Magda Catone; sambata, ora 20:30 - "Shot 6 piese scurte".

Teatrul Tandarica: marti, ora 10:00 - "Croitorasul cel viteaz"; miercuri, ora 10:00 - "Rapunzel"; joi, ora 10:00 - "Povestea porcului"; vineri, ora 10:00 - "Alba ca Zapada"; sambata, ora 11:00 - "Capra cu trei iezi".

Teatrul Excelsior: marti, ora 10:00 - "Zana Zorilor"; joi, ora 10:00 - "Zana Zorilor"; vineri, ora 10:00 - "Cocoselul neascultator".

Ti-a placut acest articol? Urmareste Business24 si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Business24.
Sursa: Mediafax
Articol citit de 1148 ori